HAKKIMIZDA

YALOVA MAKİNE İHTİSAS OSB

Yalova Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Yalova İli Çiftlikköy İlçesi Laledere-Gacık-Kılıç Köyleri Üçgeninde, İstanbul-İzmir Otoyolu'na Cephe, Kılıç Gişesinin Hemen Çıkışında Stratejik Bir Noktada Konumlanan Bölge 4562 Sayılı Osb Kanunu İle Kurulmuştur.

Yalova

Makine İhtisas OSB

YALOVA MAKİNE İHTİSAS OSB, yer seçimi ve başvuru süreçlerinin tamamlanması sonrasında 7 Haziran 2017 tarihinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onayı ile 331 sicil numarasını alarak tüzel kişilik kazanmıştır

Yalova Makine İhtisas OSB 6 Kasım 2017 tarihinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından Kamu Yararı Kararı alınmıştır. Her biri ülkemizin kendi sektörlerinde öncü konumda olan firmalarını barındıran Yalova Makine İhtisas OSB, bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlama hedefiyle büyümeye devam etmektedir.

Doğu Marmara’nın En Merkezi Noktasında Yer Alıyor.

Ulaşım ve lojistik avantajıyla göz dolduran Yalova Makine İhtisas OSB Doğu Marmara Bölgesi’nin merkezi konumunda yer alıyor. Yalova ili Çiftlikköy ilçesi Laledere-Gacık-Kılıç Köyleri üçgeninde, İstanbul İzmir Otoyolu’na cephe, Kılıç gişesinin hemen çıkısında stratejik bir noktada konumlananıyor.

  • 01KM

   • İSTANBUL İZMİR OTOYOLU GİŞESİ

  • 14KM

   • YALOVA MERKEZ

  • 13KM

   • LİMANLAR

  • 49KM

   • İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVAALANI

  • 28KM

   • GEBZE

  • 67KM

   • İSTANBUL ÇAMLICA GİŞELERİ

  • 16KM

   • OSMANGAZİ KÖPRÜSÜ

  • 47KM

   • BURSA MERKEZ

Geleceğin

Sanayi Kenti

Dünyanın makine sanayi sektörlerini barındıran YALOVA MAKİNE İHTİSAS OSB, stratejik konumundan lojistik avantajına, dünyanın en gelişmiş hazır alt yapısından arsanın alınması ile birlikte anında inşaatın başlanabilmesine kadar büyük avantajlar sunan bir bölge. Tersaneler Bölgesinde uzun yıllardır birikmiş bir sanayi kültürü olan YALOVA İlinde, kalifiye iş gücü noktasında ciddi bir birikim mevcuttur. İlde bulunan YALOVA ÜNİVERSİTESİ, 15.000 öğrencisiyle, önemli bir insan kaynağıdır.

Vasıfsız işçi konusunda da köyler bölgesinde yoğun genç nüfus barındırmaktadır.

Altyapısı Dünya Standartlarındadır ve Tescillidir.

2.5 m eninde, 2.5 m yüksekliğinde betonarme tünel sistemi olan adına ‘GALERİ SİSTEMİ’ dediğimiz altyapı sistemi ile inşa edilip sizlere sunacağız. Elektrik, Doğalgaz, Su, Yağmursuyu, Telekom, kısaca tüm altyapı, bu sistemin içinde yer alacak şekilde sizlere teslim edeceğiz. Kesintisiz ve modern bir altyapı hizmeti alacak ve rakiplerinizden daha düşük elektrik bedeli ödüyor olacaksınız.

Çevreci ve Yeni Nesil

Yalova Makine OSB

Önceliğimizi çevreye veriyoruz. Bu doğrultuda gerekli altyapı ve üstyapı yatırımları yapmayı, OSB’nin ortak enerji tüketimlerini OSB içerisinde kurulacak güneş enerji santralinden temin etmeyi, arıtma tesisini ileri arıtma olarak dizayn ederek, arıtılan suyu sulama suyu olarak OSB katılımcılarının hizmetine sunmayı, yenilenebilir enerji yatırımları yaparak, OSB katılımcısının enerji birim fiyatlarını OSB’lerdeki ortamla fiyatlardan en az yüzde 20 daha uygun hale getirmek, limanlara, demiryolu bağlantısı yapmak suretiyle OSB katılımcısının nakliye maliyetlerini minimize etmeyi, OSB içerisinde antrepo- depo kurmak ve işletmek suretiyle OSB katılımcısının lojistik maliyetini minimize etmeyi, fabrika inşaatları aşamasında, yüzde yüzü OSB’ye ait YİMES İnşaat A.Ş. marifetiyle minimum bedelle ve uzun vadeli ödeme planlı ödeme kolaylıklarıyla fabrika inşaatları için katılımcının yatırım maliyetini minimize etmeyi ve son olarak kurulacak çevre laboratuvarı, ortak sağlık güvenlik birimi, atık yönetim tesisi ile katılımcının zorunlu gelir ve gider harcamalarını minimize etmeyi hedefliyoruz.

Zengin Sosyal Donatı Alanları

Yalova Makine OSB’mizde altyapı hizmetlerinin yanı sıra hayata geçirilecek sosyal donatı alanlarının çeşitliğini ile hem sanayicilerin hem de bölgede istihdam edilecek çalışanların ihtiyaçlarını eksiksiz biçimde tamamlamayı hedefliyoruz. Bu nedenle oluşturduğumuz proje doğrultusunda zengin sosyal donatı alanları da kuruyoruz. Bunlar arasında idari ve sosyal tesis alanı, bankalar çarşısı, yaşam alanı, ticari alanlar, kamusal alanlar, dini tesis alanı, tıp merkezi, spor merkezi, ATM alanı, dijital fuar, sergi alanı, teknoloji geliştirme bölgesi, kreş, meslek eğitim merkezi, meslek lisesi, meslek yüksek okulu, antrepo, itfaiye, tır-kamyon servis aracı parkı kurmayı projelendiğimiz alanlar içerisinde yer almaktadır.

Stratejik Konum

Ve Lojistik

Bursa, İstanbul ve Kocaeli gibi, sanayi ve ticaretin başkentlerinin tam orta noktasında hem Marmara hem de
Ege Bölgesi pazarına açık çok avantajlı bir konumdadır.
İstanbul – İzmir otoyoluna cephe konumdadır.
Osmangazi Köprüsüne 12 km uzaklıktadır.
Otoyolun Kılıç gişesine, 1 km gibi bir mesafede, yani yürüme mesafesindedir.
Limanlara ve Topçular feribot iskelesine yalnızca 8 km mesafededir.
Sabiha Gökçen ve Bursa Yenişehir Havaalanlarına 45 km mesafededir.