YALOVA MAKİNE İHTİSAS OSB

BAŞKANIN MESAJI

“Profesyonel, kurumsal ve dinamik bir yönetim anlayışı ile Yerli, Yeşil, Yenilikçi, Yüksek Teknolojili ve Yalın üretimin üssü olmak adına oluşturduğumuz 5Y vizyonumuzu, Yeni Nesil Organize Sanayi Bölgesi kurma hayalimizi hayata geçirmek adına gün geçtikçe daha somut adımlar atmaktayız. Sanayicisinin rekabet gücünü artıran, çevre dostu, akıllı, Yeni Nesil bir Organize Sanayi Bölgesi oluşturma hedefimize her gün bir adım daha yaklaştığımıza tüm dünya şahitlik edecektir.”

Değerli Sanayicimiz,


“Yerli, Yenilikçi, Yeşil, Yüksek Teknolojili ve Yalın Üretim Üssü” oluşturma hedefimiz ve “Pusula OSB” olma vizyonumuzun verdiği güçle, Yalova’da “Yeni Nesil OSB” çalışmalarımızda bir yılı daha geride bıraktık. 


2022 yılında büyük bir azim ve gayretle altyapı çalışmalarımıza devam ederken üretim tesisi ve sosyal donatı alanlarımızın temel atma törenlerini gerçekleştirerek inşaat faaliyetlerine başladık. TSE Güvenli Yeşil Bina sertifikasyonuna uygun olarak inşa ettiğimiz yapılarımız 2023 yılında da hızla yükselmeye devam edecek. Nitelikli insan ve güçlü toplum hedefiyle Kamu - Üniversite - Sanayi - Finans iş birliği ekosistemini örnek bir şekilde hayata geçirme çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda Yalova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ve Yalova Nitelikli İstihdam Merkezi’nin OSB’miz içerisinde faaliyet gösterecek olması bu ekosistem oluşturma çalışmalarımızın en güzel meyvelerindendir. “Sürdürülebilir OSB” olma hedefini en temel yapı taşlarımızdan biri olarak görüyoruz. Bu kapsamda sürdürülebilir su yönetimi, sürdürülebilir enerji yönetimi, sürdürülebilir atık yönetimi ve sürdürülebilir eğitim ve istihdam modeli gibi konularda paydaşlarımızla beraber stratejik dokümanlar, yol haritaları ve projeler hazırlayarak kararlılıkla hayata geçiriyoruz. 


Yalova Makine OSB; stratejik konumu, sürdürülebilirlik merkezli yenilikçi bakış açısı, katma değerli üretim yapan üretim tesisleri, her detayıyla planlanmış sosyal alanlarının bütünleşik yapısıyla 2023 yılına damga vuracak bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. İnanıyorum ki OSB’miz Cumhuriyetimizin 100.yılında tüm dünyaya örnek olabilecek nice çalışmaları hayata geçirecek. Şimdiden devletimizin 2053 ve 2071 vizyonlarına hazırlık yapan bir OSB olarak alışılagelmişin dışında yerli, yenilikçi, yeşil, yüksek teknolojili ve yalın bir OSB olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.


 

Direnç ÖZDEMİR

Yönetim Kurulu Başkanı