YALOVA MAKİNE İHTİSAS OSB

BAŞKANIN MESAJI

“Profesyonel, kurumsal ve dinamik bir yönetim anlayışı ile Yerli, Yeşil, Yenilikçi, Yüksek Teknolojili ve Yalın üretimin üssü olmak adına oluşturduğumuz 5Y vizyonumuzu, Yeni Nesil Organize Sanayi Bölgesi kurma hayalimizi hayata geçirmek adına gün geçtikçe daha somut adımlar atmaktayız. Sanayicisinin rekabet gücünü artıran, çevre dostu, akıllı, Yeni Nesil bir Organize Sanayi Bölgesi oluşturma hedefimize her gün bir adım daha yaklaştığımıza tüm dünya şahitlik edecektir.”

Değerli Sanayicimiz,


07.06.2019 tarihinde görev süresi tamamlanan Müteşebbis Heyet yerine göreve gelen yeni Müteşebbis Heyetimiz ile çıktığımız “Yeni Nesil OSB oluşturma” yolculuğumuzda 2021 yılını geride bırakmış bulunmaktayız. Devletimizin 2023 ve 2071 vizyon ve hedefleri ışığında benimsediğimiz; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın Sanayi Strateji Belgesi’nin izlerini sürerek oluşturduğumuz ve OSB’mizin vazgeçilmez mottosu haline gelen “Yerli, Yenilikçi, Yeşil, Yüksek Teknolojili ve Yalın Üretim Üssü” olma hedefleriyle ilerlediğimiz 5Y vizyonumuzla çalışmalarımıza tüm hızıyla devam ediyoruz. 2021 yılında geldiğimiz noktada, altyapı çalışmalarımız hızla devam ederken üstyapı çalışmalarımıza da başlamış durumdayız.


Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın “gelenekle geleceği harmanlayacağız” mesajıyla örtüşen, geleneksel kadim mimariyi yansıtan, “Anadolu 5.0” konseptimizin izlerini gördüğümüz üstyapılarımız yükselmeye devam ediyor. Yalova Makine ihtisas OSB olarak modern bir altyapı ile kentin dinamiklerine uygun; sosyal, yeşil, yenilikçi ve yerli kurgusuyla alışılagelmişin dışında bir OSB olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.


Üniversite, Meslek Lisesi, Mesleki Eğitim Merkezi-Sürekli Eğitim Merkezi ve Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Merkezi ile Eğitim-Sanayi iş birliğini geliştiriyor, bünyemizde yer vereceğimiz Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, MARKA, KOSGEB ve İŞKUR gibi kurumlarla Kamu-Sanayi iş birliğini destekleyerek Kamu-Eğitim-Sanayi ekosistemi oluşturmayı, nitelikli iş gücüne yeni bir ağırlık merkezi kazandırmayı hedefliyoruz.


Yeşil ve sürdürülebilir bir yaşam alanı olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. OSB’mizin ve komşu tarım alanlarının kesintisiz su arzını karşılaması için Yalova Makine İhtisas OSB Barajı projemizde son aşamaya gelmiş bulunmaktayız. Tüm bunların yanı sıra Yeşil Mutabakatın pilot bir uygulaması olma adına Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız, TSE ve Üniversitelerimizle ulusal bazda; Dünya Bankası, UNDP ve AYB gibi kurum ve kuruluşlarla uluslararası bazda çalışmalar yapıyor ve projeler geliştiriyoruz.


Üretim alanları, sosyal donatıları, bilim, teknoloji ve yeşil yatırımlarıyla 21. yüzyılın gerektirdiği insan odaklı ve sürdürülebilir sanayi anlayışıyla dünyaya örnek bir OSB olmayı hedefliyoruz. Bu azim ve heyecanla Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 hazırlıklarımıza tüm hızıyla devam ettiğimizi belirtir, tüm kamuoyunu Müteşebbis Heyetimiz ve Yönetim Kurulumuz adına saygıyla selamlarım.

Direnç ÖZDEMİR

Yönetim Kurulu Başkanı